TOUR GUIDE - ZASTOSOWANIE

Urządzenia VOX Tour Guide Systems® są wykorzystywane przez naszych Klientów w wielu miejscach i w wielu dziedzinach. Oto przykłady zastosowań:

 

W TURYSTYCE

Wizz Zwiedzanieto najpowszechniejsze wykorzystanie systemu tour guide: przewodnik czy też pilot przekazuje informacje o zwiedzanych miejscach i obiektach, a turysta - wyposażony w indywidualny odbiornik - słyszy każde wypowiadane przez niego słowo. W tym czasie może spokojnie oddalić się od przewodnika, zrobić zdjęcie, przyglądnąć się z bliska detalowi architektonicznemu - a wszelkie informacje przekazywane przez oprowadzającego dotrą do uszu odbiorcy. Nie przeszkodzi w tym hałas ulicy, gwar przechodniów czy rozproszenie uczestników grupy. Przewodnik, bez potrzeby zatrzymywania się, kompletowania grupy i oczekiwania na pozostających z tyłu, bez obawy pominięcia kogokolwiek, dociera ze swoim przekazem do wszystkich uczestników. W obiektach muzealnych czy też sakralnych dzięki VOX Tour Guide® przewodnik może bez przeszkód porozumiewać się z grupą, przekazywać objaśnienia w sposób bezpośredni i selektywny, nie podnosząc głosu, nie przeszkadzając innym zwiedzającym i nie naruszając atmosfery i powagi zwiedzanego miejsca

 

PODCZAS KONFERENCJI I SZKOLEŃ

Wizz Konferencja

VOX Tour Guide System® doskonale sprawdza się podczas organizacji szkoleń i konferencji - szczególnie gdy potrzebne jest prowadzenie ich jednocześnie w kilku językach. Nie potrzeba wielkich kabin i całego szeregu urządzeń do tłumaczeń symultanicznych. Osoby tłumaczące mogą przekazywać informacje w kilku językach jednocześnie na różnych częstotliwościach, nie zakłócając siebie wzajemnie, a uczestnik konferencji bądź szkolenia poprzez wybór kanału na odbiorniku decyduje o wyborze języka, w którym chce usłyszeć przekaz. Także wszelkie szkolenia w terenie bądź dużych pomieszczeniach pozwalają dotrzeć prowadzącemu z informacją do odbiorcy - bez zakłóceń czy zniekształceń, nie zważając na hałas czy rozproszenie uczestników

 

W FABRYKACH I MIEJSCACH NATĘŻONEGO HAŁASU

Wizz Fabryka

często delegacje czy też przedstawiciele inwestorów wizytują fabryki i hale produkcyjne. To miejsca szczególnie natężonego hałasu. Jednak dzięki wykorzystaniu VOX Tour Guide System® nie stanowi on już problemu: osoba oprowadzająca, wyposażona w nadajnik, może przekazać każdą niezbędną informację, a delegat "uzbrojony" w odbiornik i jednorazową słuchawkę usłyszy wszystko to, co powinien. Taka forma przyjęcia delegacji podnosi jej rangę i prestiż Firmy w oczach inwestora, a także zapewnia odpowiedni komfort pracy, który przecież jest szczególnie ważny w relacjach biznesowych.

 

 

AUDIODESKRYPCJA

Wizz Audiodeskrypcja

to technika która pozwala osobom niewidomym i niedowidzacym (słabowidzącym) pełniej uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, sportowych jak również wszystkich innych, których istotną częścią jest obraz - jak wystawy, przedstawienia teatralne, seanse filmowe, czy mecze i zawody sportowe. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie, w trakcie wydarzenia sportowego. Urządzenia VOX Tour Guide System® doskonale się sprawdzają przy tego typu wykorzystaniu - nawet na dużej przestrzeni (jak stadion) i oddaleniu od osoby prowadzącej audiodeskrypcję. Nasza Firma jest prekursorem wykorzystania audiodeskrypcji w Polsce podczas wydarzenia sportowego - po raz pierwszy dzięki naszym urządzeniom miało to miejsce 9 marca 2012 r. podczas meczu Ekstraklasy Wisła Kraków - Lech Poznań (tu do obejrzenia relacja w Wiadomościach TVP)